ההשפעה של אירועים מלחיצים על בריאות הלב
 
התקפי לב הם גורם מוות מספר 2 בעולם (אחרי מחלות סרטן למיניהן) אמנם ישנם גורמי סיכון רבים להתקפי לב, כגון לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה ועישון, אך גם מתח יכול לשחק תפקיד משמעותי.
 
איך מתח משפיע על הלב
 
כאשר אנו לחוצים, הגוף שלנו משחרר הורמונים כמו אדרנלין וקורטיזול. הורמונים אלו יכולים להגביר את קצב הלב, לחץ הדם וקצב הנשימה שלנו. זה יכול להעמיס על הלב שלנו, במיוחד אם אנחנו כבר בסיכון למחלות לב.
 
בנוסף להשפעות המיידיות של לחץ על הלב, מתח כרוני עלול לפגוע גם בלב שלנו לאורך זמן. מתח יכול להוביל לדלקת, שעלולה לפגוע בעורקים ולגרום להם לסתום יותר. מתח יכול גם להחליש את שריר הלב ולהקשות על הלב לשאוב דם ביעילות.
 
אירועים מלחיצים והתקפי לב
 
יש כמות הולכת וגוברת של עדויות המצביעות על כך שאירועים מלחיצים יכולים לעורר התקפי לב. לדוגמה, מחקר אחד מצא שהסיכון להתקף לב היה גבוה יותר מפי ארבעה בשעות שלאחר רעידת אדמה גדולה. מחקרים אחרים מצאו כי הסיכון להתקף לב גדל גם בעקבות אירועים מלחיצים אחרים, כגון אובדן עבודה, גירושין ומוות של אדם אהוב.
 
מה אנחנו יכולים לעשות כדי להגן על הלב שלנו?
 
אמנם אנחנו לא יכולים להסיר מתח מחיינו, אבל יש דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לנהל מתח ולהגן על הלב שלנו. כמה עצות מועילות כוללות:
 
פעילות גופנית: פעילות גופנית היא דרך מצוינת להפחית מתח ולשפר את בריאות הלב. שאפו לפחות 30 דקות של פעילות גופנית בעצימות בינונית ברוב ימות השבוע.
אכלו תזונה בריאה: אכילת תזונה בריאה יכולה לעזור להורדת לחץ דם, כולסטרול ודלקות, כולם גורמי סיכון למחלות לב.
לישון מספיק: כאשר אנו נחים היטב, אנו מסוגלים להתמודד טוב יותר עם לחץ. שאפו 7-8 שעות שינה בלילה.
למד טכניקות הרפיה: טכניקות הרפיה כגון יוגה, מדיטציה ונשימות עמוקות יכולות לעזור להפחית מתח ולקדם הרפיה.
חפש עזרה מקצועית במידת הצורך: אם אתה מתקשה להתמודד עם מתח, שוחח עם הרופא או המטפל. הם יכולים ללמד אותך כישורי התמודדות נוספים ולעזור לך לפתח תוכנית לניהול מתח.
סיכום
 
ללחץ יכול להיות השפעה משמעותית על בריאות הלב שלנו. על ידי ניהול מתח ונקיטת צעדים כדי להגן על הלב שלנו, אנו יכולים להפחית את הסיכון שלנו להתקפי לב ואירועים קרדיווסקולריים אחרים.
 
בנוסף, אם לא עברת לאחרונה בדיקת לב או שיש לך חששות לגבי בריאות הלב וכלי הדם שלך, אנו
ממליצים לך לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית עם פרופסור יהודה אדלר. קח צעד יזום לקראת לב בריא
יותר על ידי הזמנת תור עוד היום. צור איתנו קשר על ידי מילוי טופס צור הקשר
או התקשרו 054-471-6658
* המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.
 

בניית אתרים