מחקר חדש מזהה אנשים בסיכון גבוה למחלות לב באמצעות בדיקת רוק
מחקר חדש שפורסם בכתב העת Nature Medicine מצא דרך חדשה לזהות אנשים בסיכון גבוה למחלות לב. המחקר מצא כי ניתן לזהות אנשים בסיכון גבוה על ידי בדיקת דגימה של רוק. הבדיקה בודקת את רמות של שלושה חלבונים מסוימים, אשר נמצאו קשורים לסיכון למחלות לב.
המחקר נערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו. החוקרים ניתחו דגימות רוק מ-2,100 אנשים. הם מצאו כי רמות גבוהות של שלושה חלבונים מסוימים, בשם סרוטונין, אסטרון ואופיוטרין, היו קשורות לסיכון גבוה יותר למחלות לב.
  • סרוטוניןסרוטונין הוא מוליך עצבי שמשפיע על מגוון תפקודים בגוף, כולל מצב רוח, רגשות, שינה ותחושת כואב. רמות גבוהות של סרוטונין בדם עשויות להצביע על דלקת, אשר היא גורם סיכון למחלות לב.
  • אסטרוןאסטרון הוא הורמון נשי שנמצא גם בגברים. רמות גבוהות של אסטרון בדם עשויות להצביע על דלקת, וכן על סיכון מוגבר למחלות לב, כולל איסכמיה לבבית, שבץ מוחי ודלקת שריר הלב.
  • אופיוטריןאופיוטרין הוא חלבון דמוי אופיואידים שנמצא בדם. רמות גבוהות של אופיוטרין בדם עשויות להצביע על דלקת, וכן על סיכון מוגבר למחלות לב, כולל איסכמיה לבבית, שבץ מוחי ודלקת שריר הלב.
החוקרים אומרים כי הבדיקה החדשה היא דרך לא פולשנית וזולה לזהות אנשים בסיכון גבוה למחלות לב. הבדיקה יכולה לשמש כדי לזהות אנשים שצריכים טיפולים מניעתיים או טיפולים מוקדמים למחלות לב.
השלכות
המחקר עדיין בשלבים מוקדמים. נדרש מחקר נוסף כדי לאשר את הדיוק של הבדיקה,
אך הוא צעד חשוב בהבנת מחלות לב ובטיפול בהן. הבדיקה החדשה עשויה להוביל לפיתוח של גישות חדשות למניעת מחלות לב ולטיפול בהן.
אם הבדיקה תאושר, היא עשויה לשמש כדי לזהות אנשים בסיכון גבוה למחלות לב בכל הגילאים.
הבדיקה החדשה עשויה להיות שימושית במיוחד לאנשים שאינם עומדים בקריטריונים הנוכחיים לבדיקה, כגון אנשים עם היסטוריה משפחתית של מחלות לב.

לסיכום
תחום הקרדיולוגיה הוא תחום מתפתח במהירות, עם מחקרים חדשים המתפרסמים מדי שנה. המחקר המוצג כאן במאמר, עשוי להוביל לפיתוח של גישות חדשות למניעת מחלות לב ולטיפול בהן. לדוגמה, הבדיקה החדשה עשויה לשמש כדי לזהות אנשים שצריכים טיפולים מניעתיים, כגון תרופות להורדת כולסטרול או לחץ דם. הבדיקה החדשה עשויה גם לשמש כדי לזהות אנשים שצריכים טיפולים מוקדמים למחלות לב, כגון ניתוח מעקפים או צנתור.
בנוסף, המחקר החדש עשוי להוביל להבנה טובה יותר של הגורמים למחלות לב. החוקרים מקווים כי על ידי הבנת הקשר בין רמות של שלושת החלבונים לסיכון למחלות לב, הם יוכלו לפתח טיפולים חדשים ויעילים.
 
אם לא עברת לאחרונה בדיקת לב או שיש לך חששות לגבי בריאות הלב וכלי הדם שלך, אנו
ממליצים לך לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית עם פרופסור יהודה אדלר. קח צעד יזום לקראת לב בריא
יותר על ידי הזמנת תור עוד היום. צור איתנו קשר על ידי מילוי טופס צור הקשר
או התקשרו 054-471-6658
* המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.
 

בניית אתרים