תפקידה של פעילות גופנית בשמירה על בריאות הלב
 
מבוא:
הלב שלך הוא שריר, וכמו כל שריר, הוא זקוק לפעילות גופנית כדי להישאר חזק ובריא. פעילות גופנית יכולה לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב, שבץ ומצבים בריאותיים כרוניים אחרים. זה יכול גם לעזור לשפר את מצב הרוח, את רמות האנרגיה ואת איכות החיים הכללית.
 
היתרונות של פעילות גופנית לבריאות הלב:
מפחית את הסיכון למחלות לב:
פעילות גופנית עוזרת לשמור על זרימת הדם שלך בצורה חלקה ומפחיתה את הסיכון לפתח הצטברות פלאק בעורקים שלך. זה יכול לעזור למנוע התקפי לב ושבץ.
מורידה את לחץ הדם:
פעילות גופנית עוזרת להרפיית כלי הדם ולהוריד את לחץ הדם. זה יכול לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב ושבץ.
מפחית את רמות הכולסטרול שלך:
פעילות גופנית עוזרת להעלות את רמות הכולסטרול הטוב  HDL ולהוריד את רמות הכולסטרול הרע LDL זה יכול לעזור להגן על הלב שלך מפני מחלות.
משפר את בקרת הסוכר בדם:
פעילות גופנית יכולה לעזור לשפר את בקרת הסוכר בדם, שהיא חשובה לאנשים עם סוכרת או שנמצאים בסיכון לפתח סוכרת.
עוזר לך לשמור על משקל תקין:
פעילות גופנית יכולה לעזור לך לשרוף קלוריות ולרדת במשקל או לשמור על משקל תקין. זה חשוב לבריאות הלב מכיוון שעודף משקל או השמנת יתר הם גורם סיכון מרכזי למחלות לב.
מפחית את הסיכון למצבים בריאותיים כרוניים אחרים:
פעילות גופנית יכולה גם לעזור להפחית את הסיכון למצבים בריאותיים כרוניים אחרים, כגון שבץ מוחי, סוכרת מסוג 2 וסוגים מסוימים של סרטן.
כמה פעילות גופנית אתה צריך?
המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC)  ממליץ למבוגרים לקבל לפחות 150 דקות של פעילות אירובית בעצימות בינונית או 75 דקות של פעילות אירובית בעצימות נמרצת בכל שבוע. אתה יכול גם לעשות שילוב של פעילות בעצימות בינונית ונמרצת. לדוגמה, אתה יכול לעשות 30 דקות של פעילות בעצימות בינונית ברוב ימות השבוע ו-20 דקות של פעילות בעצימות נמרצת פעמיים בשבוע.
בנוסף לפעילות אירובית, ה-CDC ממליץ למבוגרים לבצע פעילויות מחזקות שרירים הפועלות בכל קבוצות השרירים העיקריות (רגליים, ירכיים, גב, בטן, חזה, כתפיים וזרועות) ביומיים או יותר בשבוע.
 
סוגי פעילות גופנית:
ישנם סוגים רבים ושונים של פעילות גופנית שיכולה לעזור לשפר את בריאות הלב שלך.
כמה דוגמאות:
 
הליכה: הליכה היא דרך מצוינת להתחיל בפעילות גופנית. זוהי פעילות בעלת השפעה נמוכה שניתן לבצע כמעט בכל מקום.
ריצה: ריצה היא צורה נמרצת יותר של פעילות גופנית שיכולה לעזור לך לשרוף יותר קלוריות ולשפר את הכושר הקרדיווסקולרי שלך.
רכיבה על אופניים: רכיבה על אופניים היא דרך מצוינת להתאמן בחוץ. זוהי גם פעילות בעלת השפעה נמוכה אשר נוחה על המפרקים.
שחייה: שחייה היא דרך מצוינת להתקרר ביום חם. זוהי גם פעילות בעלת השפעה נמוכה שיכולה לעזור לשפר את הכושר הקרדיווסקולרי והגמישות שלך.
ריקוד: ריקוד הוא דרך מהנה להתאמן. זוהי גם דרך מצוינת לשפר את הקואורדינציה והשיווי משקל.
לא משנה באיזה סוג פעילות גופנית תבחר, הדבר החשוב הוא למצוא משהו שאתה נהנה ממנו ושתוכל להישאר איתו. אפילו מעט פעילות גופנית עדיפה על שום פעילות גופנית.
 
 
סיכום:
פעילות גופנית היא חלק חשוב מאורח חיים בריא. זה יכול לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב, שבץ ומצבים בריאותיים כרוניים אחרים. זה גם יכול לעזור לך לשמור על משקל בריא, לשפר את מצב הרוח שלך ולהגביר את רמות האנרגיה שלך. אם אינך פעיל כעת, שוחח עם הרופא שלך כיצד תוכל להתחיל בבטחה.
 
אם אינך פעיל כעת, שוחח עם הרופא שלך כיצד תוכל להתחיל בבטחה. כך תוכל, לאחר בדיקת מדדים לבנות תוכנית מותאמת אישית לגילך ומצבך הרפואי.
בנוסף, אם לא עברת לאחרונה בדיקת לב או שיש לך חששות לגבי בריאות הלב וכלי הדם שלך, אנו ממליצים לך לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית עם פרופסור יהודה אדלר. קח צעד יזום לקראת לב בריא יותר על ידי הזמנת תור עוד היום. צור איתנו קשר על ידי מילוי טופס צור הקשר
או התקשרו 054-471-6658
* המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.
 

בניית אתרים